Egyéb kategória bejegyzései

Támogatás – Az Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium csapata részt vett az Európai Űrügynökség (ESA) által meghirdetett magyarországi CanSat versenyen

Az újpesti diákok csapata, a KulinSat indult az ESA magyarországi CanSat versenyén, melyre egy 0.33 literes üdítődoboz méretű mini műholdat kellett készíteniük. Ennek megvalósításához többek közt hőmérséklet, páratartalom, légnyomás, gyorsulás érzékelő szenzorokkal, GPS modullal, 3D nyomtatási lehetőséggel, valamint szakmai tanácsadással segítettük őket.

Rakétaindítás pillanata drónfelvételen
Tovább…

Elektromos roller diákprojekt

Gábor roller projektje egyike a támogatott diák járműveinknek. Egyedi építésű, saját fejlesztésű akkucsomag váltó rendszerrel, kapacitás menedzsmenttel és külön kondenzátoros visszatöltés mellett egyedi hálózati gyorstöltéssel (20-30perc), ő 3D tervezte és nyomtatta az alkatrészeket is.
Kövessétek ti is bejegyzéseit és képeit pl. instagramm oldalán:

Támogatott diplomamunka – Önegyensúlyozó RC autó

Az Óbudai egyetem kollégája egy olyan RC autót fejleszt diplomamunkának, ami a “hagyományos” üzemmódon felül – melynél szintén autonóm működésre képes – a hátsó két kerekén egyensúlyozni is tud (hasonlóan a Segwayekhez és hoverboardokhoz).

A gyári hajtáslánc helyett teljesen egyedi meghajtás készült. Ugyanis ahhoz, hogy elegendő nyomaték, és elég finom szabályozhatóság legyen, brushless kefenélküli agymotorok kerültek beépítésre, melyet mi biztosítottunk munkájához. Ráadásul a hátsó kerekek külön-külön hajtása szükséges, hogy egyensúlyozó módban fordulni is képes legyen.

Ehhez egyedi felniket tervezett, melyet nálunk nyomtatott. A felnik különlegessége, hogy normál módban nagy sebességnél a léghűtést is biztosítják a motoroknak, a speciális lapátoknak köszönhetően.

Egyedi hallszenzorokkal készült, a vektoros meghajtáshoz a fejlesztés során “Odrive” meghajtót, “Bruhsless Gimbal” meghajtót kölcsönöztünk, majd később saját egyedi tervezésű vektoros vezérlő készült.

Az egyensúlyozó mikroprocesszor MPU9250 szenzort használ, mely beépített 3 tengelyes giroszkóp és gyorsulás érzékelőt használ az orientáció meghatározására. A fontos tulajdonsága ezen új IMU-knak, hogy már rengeteg féle belső szűrő kapcsolható be, így csökkenti a külső rezgések hatását, de természetesen Kálmán-szűrő fut a mikroprocesszoron.

A projektjében szintén segítséget nyújtanak korábbi BME-es RobonAUT csapattagok, akik nálunk szakmaigyakorlatoztak, az RC autók autonóm működésével kapcsolatban már nagy tapasztalattal rendelkeznek.

Reméljük hamarosan az elkészült projekt videóival frissíthetjük bejegyzésünket.

Támogatott diplomamunka – ELTE IK – Drón, quadcopter

Külön öröm ha házon belül fordulnak hozzánk szakmai segítséggel, hiszen jelenlegi kollégáink közül és az elektrobot blog és fórum régi alapítói is korábban az ELTE-n végezve óratartóként, később a szakmai fórumokon és bemutatókon rendszeres előadóként szerepeltek. Így kapcsolatot ápolunk a Mesterséges Intelligencia, Programozási nyelvek és a Robotika szakkörökkel, versenyzőkkel és diplomázokkal is.

Tovább…